منبع تغذیه سوئیچینگ | معرفی کامل

 منبع تغذیه سوئیچینگ | معرفی کامل

منابع تغذیه سوئیچینگ امروزه پرکاربردترین منابع تغذیه بوده و کاملا جایگزین منابع تغذیه تغذیه خطی شده اند که از لحاظ اندازه، وزن و توان خروجی قابل مقایسه با منابع تغذیه دارای ترانس 50 هرتز نیستند. منابع تغذیه سوئیچینگ در فرکانس های چند ده کیلوهرتز راه اندازی می شوند. این منابع به دلیل بالا بودن فرکانس کاری، مزایای بسیار زیادی دارند که مهمترین آن ها، همانطور که در بالا هم اشاره شد، کاهش وزن و ابعاد و افزایش قابل ملاحظه توان خروجی و در نتیجه بازده آن است به طوری که در حالت بهینه می توان راندمان 90 درصد را از آن ها دریافت کرد.منابع تغذیه سوئیچینگ به سه دسته تقسیم می شوند:
1. مبدل های سوئیچینگ DC به DC که کاربرد اصلی آن ها در اتومبیل ها می باشد.


2. مبدل های سوئیچینگ DC به AC که به عنوان مثال می توان به اینورترهای سوئیچینگ 12 به 220 ولت متناوب اشاره کرد که کاربرد آن راه اندازی وسایل برقی با استفاده از برق اتومبیل می باشد.


3. مبدل های سوئیچینگ AC به DC که کاربرد اصلی آنها در آداپتورهایی است که با برق شهر راه اندازی شده و می توانند تا چند کیلو وات توان خروجی داشته باشند. پرکاربردترین مثال آن ها شارژر گوشی موبایل و آداپتورهای دیگر وسایل الکترونیکی است.

در مقالات بعدی توضیحات بیشتری راجع به این منبع تغذیه آورده خواهد شد.


سه شنبه 30 دی 1393 10:59 توسط آلینداس در دسته ی منبع تغذیه با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
رضا ولی پور متشکرم جمعه 8 فروردین 1399 21:16
علی ستوده باتشکر از راهنمایی شما و آموزش های لازم دراین زمینه چهارشنبه 3 آذر 1395 21:49
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2019 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy