منابع تغذیه بی وقفه (UPS)

منابع تغذیه بی وقفه (UPS)

منابع تغذیه بدون وقفه یا همان یو پی اس به دستگاه هایی اطلاق می شود که برای تامین پیوسته انرژی الکتریکی برای دستگاه‌های مصرف کننده استفاده می شود. این منابع تغذیه به قطع برق حساس بوده و به دلیل لزوم و حساسیت‌های بالا جزو تجهیزات حیاتی مجموعه‌های کامپیوتری، مخابراتی، کنترل و ابزار دقیق، ازمایشگاهی و بیمارستانی می‌باشند.
بالا و پایین رفتن ناگهانی ولتاژ، تغییر در فرکانس و اعوجاج لحظه ای از مشکلات ایجاد شده بر روی شبکه‌های برق می‌باشد. تجهیزات الکترونیکی پیشرفته با توجه به کاربردهای حساسی که دارند نیازمند وسایلی مثل منبع تغذیه بدون وقفه بوده تا ولتاژ و فرکانس ثابت را تامین کند.

در مورد دستگاه های مخابراتی و شبکه های اطلاعاتی با قطع برق ممکن است هماهنگی قسمت های مختلف به هم خورده و صدماتی به تجهیزات وارد شود. با توجه به این موضوع، نیاز به داشتن دستگاهی که در مواقع اضطراری جایگزین برق شهر گردد احساس می شود به طوری که با حذف اختلالات شبکه، تغذیه مدارات را به عهده بگیرد.
منابع تغذیه بدون وقفه برای تبدیل انرژی DC به AC مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که در مواقع قطع برق می توان از ژنراتوهای AC نیز جهت تغذیه وسایل استفاده نمود اما این ژنراتورها مشکلاتی نظیر شناور بودن ولتاژ و فرکانس، ابعاد بزرگ، سر و صدای زیاد، ایجاد دود، وقفه زیاد در وصل شدن بعد از قطع برق و نیاز به بازبینی و سرویس دایمی برای وسایل پیشرفته و حساس، چندان کاربردی نیستند. منابع تغذیه بدون وقفه با اندازه کوچک و بدون نیاز به بازبینی دایمی و بدون ایجاد هرگونه آلودگی‌ با تثبیت ولتاژ و فرکانس، وسایل بسیار مناسبی جهت حفاظت سیستم‌ها در مقابل اختلالات برق شبکه می‌باشد. برای افزایش میزان برق دهی این منابع تغذیه از باتری استفاده می شود.


یکشنبه 5 بهمن 1393 11:29 توسط آلینداس در دسته ی منبع تغذیه با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2019 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy