نکاتی راجع به منابع تغذیه بدون وقفه (UPS)

نکاتی راجع به منابع تغذیه بدون وقفه (UPS)


انواع باتری های مورد استفاده در UPS ها:

انواع باتری هایی که در این منابع تغذیه مورد استفاده قرار می گیرد شامل سرب اسید، نیکل کادمیم، لیتیوم و سیلور آلکالین می باشد. بهترین نوع باتری برای UPS ها نوع سرب اسید (lead–acid) می باشد و بیشتر با ولتاژ 12 ولت استفاده می گردد. در جاهایی که نیاز به طول عمر بالاتر از 10 سال باشد معمولا از نیکل کادمیم استفاده می شود.
باتری های نیکل کادمیوم اگر به درستی سرویس و نگهداری شوند دارای طول عمر زیادی می باشند، ولی چون دارای قیمت بالا می باشند معمولا کمتر استفاده می شود. باتری های سرب-اسید با درپوشی باز دارای قیمت کمتر با طول عمر متوسط بوده و نیاز به سرویس و نگهداری دارد، بهترین باتری با قیمت مناسب نوع سیلد اسید (سرب-اسید با درپوشی بسته) می باشد چون نیاز به سرویس و نگهداری ندارد و همچنین دارای طول عمر 4 سال به بالا می باشد، البته امروز این باتری ها با طول عمر بالای 10 سال نیز تولید می گردد.


سنکرون کردن UPS با ژنراتور:
در بعضی موارد برای ایجاد هماهنگی بین ژنراتور و منبع تغذیه بدون وقفه مشکلاتی به وجود می آید، به عنوان مثال ولتاژ خروجی ژنراتور ممکن است برای ورودی یو پی اس قابل قبول باشد اما اغلب رنج فرکانس خروجی ژنراتور فراتر از مقداری است که یو پی اس برای پذیرش آن طراحی شده است. در بدترین حالت تغییرات فرکانس در ژنراتور به گونه ای خواهد بود که منبع تغذیه بدون وقفه نمی تواند با آن سنکرون شود به این دلیل که یا فرکانس خارج از رنج مجاز است یا تغییرات بسیار سریع ایجاد می شود به طوری که منبع تغذیه بدون وقفه نمی تواند با این تغییرات هماهنگ شود.
این مشکل را به دو روش می توان حل کرد. اول این که کارخانه سازنده ژنراتور پیش بینی می کند که در آینده ممکن است یک یو پی اس را تغذیه کند و آن را طوری طراحی می کند که ژنراتور به صورت دقیقتر کار کند. دوم اینکه از یو پی اس هایی استفاده کنیم که می تواند تغییرات فرکانس ژنراتور را قبول کند.


دوشنبه 27 بهمن 1393 14:10 توسط آلینداس در دسته ی منبع تغذیه با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2019 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy