عصر ارتباطات

عصر ارتباطات

امروزه علم ICT یا تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات تمام بخش های صنعت و تجارت را به انحصار خود درآورده است.
کشورهای مختلف توسعه یافته توانسته اند در برخی زمینه های این علم از قبیل پیش بینی وضعیت هوا، کنترل ترافیک جاده ها، ایجاد امنیت در فضاهای عمومی و دیجیتالی و همچنین ارتباطات تلفن های همراه به بالا ترین درجه ها دست یابند و راه حل هایی را برای مشکلات جهانی ارائه دهد. در این بین کشور اسپانیا جزء اولین کشورهای استفاده کننده از سیگنال های شبکه های باند پهن برای پخش تلویزیونی بوده و به این ترتیب می توان اسپانیا را پیشگام در فرستنده های توان پایین و توان بالا به حساب آورد. 
اتحادیه اروپا در سال 2008 کشورها را به داشتن کارت ملی الکترونیکی برای شهروندهای خود ملزم نمود. این عامل یکی دیگر از عواملی بود که کشورها تشویق به استقاده از علم ICT شدند و این بار نیز این کشور اسپانیا بود که به عنوان اولین کشور اروپایی خود را با این قانون تطبیق داد و علاوه بر بیش از 25 میلیون کارت ملی الکترونیکی که برای مردم اسپانیا صادر نمود؛ برای شهروندان خود کارت الکترونیکی سلامت نیز  تهیه نمود.
استفاده از امضا دیجیتال و پردازش داده ها، عواملی بودند که به افزایش امنیت سیستم ها کمک فراوانی نموده اند. با استفاده از امضا دیجیتال و اهراز هویت افراد با کارت ملی هوشمند، شهروندان قادر خواهند بود علاوه بر استفاده از فضای مجازی و انجام معاملات الکترونیکی با خیال آسوده، از امکانات شگفت آوری از قبیل گیرنده های دیجیتال (که سازگار با ID کارت مخصوص هر فرد است) و یا دسترسی به خدمات مختلف با استفاده از تلویزیون خانگی (که برای این کار هیچ نیاز به مهارت استفاده از کامپیوتر ندارد) بهره مند گردند.

یکی دیگر از عواملی که باعث رشد علم ارتباطات در کشورها می گردد، ایجاد امنیت مسافران و افزایش درآمدهای حاصل از مسافرت توریست ها به کشور های مختلف است. بر این اساس، استفاده گذرنامه های الکترونیکی، شناسه ی الکتریکی و ID های منحصر به فرد رواج پیدا نمود. در کنار این موارد استفاده از علم پردازش تصویر این کمک را می کند که علاوه بر تشخیص افراد از روی اثر انگشت، بتوان هویت افراد را با استفاده از چهره، رنگ چشم و یا نوع راه رفتن نیز تشخیص داد. بر این اساس امنیت مالی و جانی مسافران و توریست ها بیش از پیش تضمین می گردد.
در کنار امنیت های مالی و جانی استفاده از علم ارتباطات می تواند در حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری نیز موثر باشد. بر این اساس اطلاعات مربوط به شبکه حمل و نقل عمومی و ترافیک جاده ها در اختیار شهروندان و رانندگان قرار می گیرد.
یکی از موارد دیگری که علم اطلاعات و ارتباطات می تواند به جوامع پیشرفته کمک کند، هوشمند سازی شبکه ی برق شهری می باشد. با این کار یک فرصت استثنایی برای مدیریت و صرفه جویی در منابع ایجاد شده و علاوه بر آن می توان اطلاعات کاربران مختلف شهری را به راحتی در اختیار داشت و از خرابی ها و اتلاف انرژی جلوگیری نمود. سیستم هوشمند سازی شبکه های برق شهری در امریکا به عنوان یک تجارت جدید در حال ظهور می باشد.


شنبه 2 اسفند 1393 18:03 توسط آلینداس با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy