معرفی ترموستات

معرفی ترموستات

به منظور ثابت نگه داشتن دمای اتاق می توان از ترموستات استفاده نمود. به عبارت دیگر ترموستات را می توان یک کنترل کننده دانست که بصورت الکتریکی عمل می نماید. از ترموستات می توان برای تنظیم دمای فضاهای بسته نیز استفاده نمود که در این موارد، ترموستات را به دستگاه های سرمایشی یا گرمایشی الحاق می نماییم. به عنوان مثالی از عملکرد ترموستات می توان از شکل زیر استفاده نمود.

با توجه به شکل بالا در صورت گرم شدن هوا، ترموستات به خنک کننده فرمان شروع کار می دهد. زمانی که دمای اتاق به سطح آستانه ی ترموستات برسد، مجدداّ ترموستات به خنک کننده فرمان خاموش شدن می دهد.
از ترموستات می توان در تنظیم درجه حرارت حالت های مختلف مواد  از قبیل جامدات و مایعات و گازها در بخش های مختلفی از قبیل صنعت، ساختمان و لوازم خانگی  بهره برد.
ترموستات ها را به طور کلی می توان به دو دسته ی ترموستات های الکترومکانیکی و الکترونیکی دسته بندی نمود. در ترموستات های الکترومکانیکی از حسگرهای حرارتی استفاده شده و در ترموستات های الکتریکی از سنسورهای دما استفاده می گردد.


دوشنبه 25 اسفند 1393 12:58 توسط آلینداس در دسته ی کنترل کننده و نمایشگر دماو پروسه با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2019 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy