ترموستات | انواع

ترموستات | انواع

به منظور تنظیم درجه حرارت در جامدات، مایعات یا گازها از ترموستات استفاده می شود. ترموستات در دستگاه های گرم ساز یا سرد ساز صنعتی همانند گرم خانه ها، گل خانه ها یا دیگ های بخار مورد استفاده قرار می گیرد. ترموستات ها همچنین در بخش تاسیسات ساختمانی همانند شوفاژخانه های مرکزی یا تهویه کننده های هوا کاربرد دارند. از ترموستات ها می توان در لوازم خانگی از قبیل سرخ کننده ها، فرهای برقی، آبگرم کن های برقی و لباس شویی ها نیز استفاده نمود.

یکی از انواع ترموستات ها، ترموستات الکترومکانیکی می باشد. در ترموستات های الکترومغناطیسی از حسگرهای حرارتی برای فرمان دادن به میکرو سوئیچ ها از طریق رابط های مکانیکی استفاده می شود. محصولاتی که از این نوع تکنولوژی استفاده می کنند عموماّ دارای عمر طولاتی می باشند. ترموستات های الکترومغناطیسی از دو نوع حسگر استفاده می کند. یک نوع حسگر براساس انبساط فلز و نوع دیگر آن بر اساس انبساط مایع عمل می کند. در ترموستات های مبتنی بر انبساط مایع هنگامي كه دماي سنسور بالا مي رود، مايع از طريق یک لوله به داخل ديافراگم رفته و ايجاد انبساط كاري مي نمايد  که این انبساط باعث باز و بسته شدن یک کلید فنری می گردد. در ترموستات های مبتنی بر انبساط فلز، کلید فنری مستقیماّ از طریق انبساط فلزی کار می کند.
نوع دیگر ترموستات ها، ترموستات الکترونیکی بوده که با استفاده از سنسور دمایی، جریان الکتریکی به یک رله مینیاتوری ارسال می کند.


دوشنبه 17 فروردین 1394 11:40 توسط آلینداس در دسته ی کنترل کننده و نمایشگر دماو پروسه با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
امیرسلام رطوبت کم بشه روشن میشه زیاد بشه خاموش میشه همین طوره یا نهچهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 2:29
امیرحسینسلام از کجا می توانیم این نوع ترموستات را تهیه کرد؟چهارشنبه 29 دی 1395 12:37
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy