انواع سیستم های توزین و کاربرد آن

انواع سیستم های توزین و کاربرد آن

سیستم های توزين در بسیاری از صنایع معدنی کشور از جمله سیمان، فولاد، مس، سرب و روی، کارخانجات مواد نسوز، سنگ آهن و ... کاربرد مهم و حیاتی را در پروسه تولید ایفا می کنند به گونه ای تولید یک محصول مناسب با درصد اختلاط معین وابستگی بسیاری به دقت بالای سیستم های توزين نواری نصب شده در خط تولید دارد. عمده مشکلات سیستم های موجود تک لودسل و یا دو لودسل به نحوه طراحی فریم مکانیک باز می گردد.

توزين استاتيک:
که مي توان به موارد ذيل اشاره کرد:
توزين مخازن سيال که مي توان به مخازن آب، مخازن روغن، مخازن شير و ... اشاره کرد.
توزين سيستم هاي مولتي بچينگ (سيلو هاي چند تايي) که مي توان در صنايعي مانند صنعت لاستيک، روغن هاي صنعتي و ... اشاره نمود که به نوعي کليه سيلوهاي کنار هم در حين پر و خالي شدن با هم مرتبط باشند که با اين سيستم گامي مهم در راستاي کنترل اتوماتيک مواد مختلف برداشته مي شود و به راحتي کل پروسه توليد در دست اپراتور سيستم قرار خواهد گرفت.

توزين ديناميک (وی فیدر - بلت ویر) Belt Scale & Weigh Feeder
توزين  پيوسته مواد عبوري در نوارهاي نقاله، عمده اجراي اين سيستم در صنايع کاني فلزي و غير فلزي انجام پذير خواهد بود. بدين صورت که هر زمان نياز به کنترل دبي عبوري مواد باشد، به راحتي اپراتور مربوطه بر روي صفحه کنترلر ميزان مواد عبوري را با عبارت " تن در ساعت " مشاهده مي کند و قابل توجه اينکه اين سيستم قابليت کنترل مواد عبوري بنا به فرمول انتخاب شده توسط دپارتمان توليد کارخانه را خواهد داشت که در توزين ديناميک به دو صورت Weigh feeder و Belt Scale قابل انتخاب مي باشد که در سيستم اول ميزان مواد عبوري به همراه کنترل دبي عبور مواد قابل دسترسي بوده، اما در سيستم دوم تنها ميزان مواد عبوري به اپراتور نشان داده خواهد شد و هيچگونه احاطه اي بر کم يا زياد کردن مواد نخواهد داشت.

در مقاله های آینده توضیحات بیشتری را راجع به هر کدام از روش های توزين دینامیک خواهیم آورد.


دوشنبه 17 فروردین 1394 13:32 توسط آلینداس در دسته ی توزین با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy