نکاتی در زمینه شمارنده ها

نکاتی در زمینه شمارنده ها

شمارنده معمولا برای اندازه گیری تکرار هر اتفاقی یا دور در ثانیه، دقیقه، ساعت و ... استفاده می شود.
شمارنده ها در مکان های مختلفی مشاهده می شوند، گاهی اوقات جاهایی که شما انتظارش را ندارید.همان طور که در مطلب قبلی اشاره شد، هر شمارنده ای به صورت عمومی هرباری که یک پالس ولتاژی را در ورودی خود تشخیص می دهد، یک عملیات ثبت داخلی انجام می دهد. این ثبت های داخلی بعدا به صورت دوره ای خوانده می شوند تا مشخص شود چه تعداد اتفاق افتاده است. شمارنده معمولا برای اندازه گیری تکرار هر اتفاقی یا دور در ثانیه، دقیقه، ساعت و ... استفاده می شود.

شمارنده ها در مکان های مختلفی مشاهده می شوند، گاهی اوقات جاهایی که شما انتظارش را ندارید. در این جا به برخی از این مکان ها اشاره می کنیم:
- در یک DMM (مولتی متر دیجیتال): در یک مولتی متر دیجیتال یک ولتاژ اندازه گیری می شود و به صورت عددی نشان داده می شود. درون یک مولتی متر دیجیتال تبدیل کننده A/D (آنالوگ به دیجیتال) از  یک شمارنده برای تبدیل ولتاژ آنالوگ به عدد استفاده می کند.
- یک مامور املاک و مستغلات معمولا از یک وسیله استفاده می کند تا فواصل داخلی را به دست بیاورد         (فاصله بین دیوارها). وسیله ای که او استفاده می کند دارای یک شمارنده است که مدت زمانی را که طول می کشد یک سیگنال آکوستیک در طول اتاق حرکت کند، به دیوار رو به رو بخورد و برگردد را اندازه گیری می کند.
- زمانی که شما در حال رانندگی هستید پلیس برای محاسبه سرعت خودرو با استفاده از دوربین از دو تیوب لاستیکی استفاده می کند. هنگامی که شما از تیوب اول رد می شوید شمارنده پلیس فعال می شود و وقتی از تیوب دوم عبور می کنید شمارنده متوقف می شود. به این صورت پلیس متوجه می شود که شما چه سرعتی دارید و خودش را برای فرستادن عکس و قبض جریمه آماده می کند.
- در خط تولید همه واحدهای تولیدی و کارخانجات شمارنده هایی وجود دارد که تعداد محصولات، بسته ها و کارتن ها را می شمارد.
و....
همانطور که اشاره شد شمارنده ها در تجهیزات مختلف و در کاربردهای بسیاری به کار می شود. این شمارنده ها در شکل های مختلف و در دستگاه های مختلف وجود دارند.


سه شنبه 18 فروردین 1394 6:12 توسط آلینداس در دسته ی شمارنده با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy