مروی بر ترموستات در اتومبیل

مروی بر ترموستات در اتومبیل
ترموستات وسیله ای برای تنظیم دما می باشد که کاربردهای مختلفی از قبیل تنظیم دمای اتاق و گلخانه ها و ... دارد. یک از کاربردهای ترموستات، استفاده از ترموستات در موتور اتومبیل ها برای تنظیم درجه حرارت می باشد. دمای موتور اتومبیل باید در حدود 85 درجه باشد و ترموستات در تنظیم این دما نقش کلیدی را ایفا می نماید. در صورت عدم وجود ترموستات ممکن است که دمای موتور سرد یا گرم شود. در صورت سرد شدن موتور غلظت موتور افزایش میابد و در صورت گرم شدن موتور، روغن رقیق می گردد. با توجه به مطالب گفته شده اهمیت ترموستات مشخص گردیده است.
روند کار ترموستات در موتور ماشین این چنین است که در ابتدای روشن شدن ماشین که موتور سرد است، ترموستات مسير ورود آب به رادياتور را مي بندد، با انجام این کار توسط ترموستات، آبي كه براي گردش در دور سيلندر مورد استفاده است وارد رادياتور نمي شود. این روند تا زمانی ادامه دارد که دمای موتور به 85 درجه برسد، در این حالت ترموستات فعال شده و مسیر ورودی آب به رادیاتور را باز می کند. در اصل، ترموستات یک وسیله هوشمند بوده که به صورت یک شیر قطع و وصل عمل می نماید.
از انواع ترموستات ها، می توان به ترموستات های فانوسی و ترموستات های مومی اشاره نمود. در ترموستات های فانوسی از الکل استفاده می گردد و در ترموستات های مومی که جدیدتر هستند از کپسول هایی که حاوی پودری از کریستال هستند استفاده می گردد.
ترموستات ها به صورت کلی قابلیت تعمیر ندارند و بعد از خراب شدن می بایست تعویض گردند. منظور از خراب شدن ترموستات آن است که ترموستات در محدوده ی تعیین شده باز و بسته نگردد و باعث سرد یا گرم شدن بیش از حد موتور گردد.

چهارشنبه 26 فروردین 1394 17:12 توسط آلینداس در دسته ی مبدل سیگنال با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy