سروو موتورهای جدید محصول Beckhoff

سروو موتورهای جدید محصول Beckhoff

سروو موتورهای AM811x و AM801x محصول Beckhoff Automation از یک سو دارای گشتاور اینرسی بسیار پائین و از سوی دیگر دارای ظرفیت بار اضافی بالایی هستند و به همین دلیل پاسخگوی بالاترین الزامات دینامیک حرکتی، حتی در کوچکترین فضاهای نصب هستند. این موتورها دارای یک فلنج با سایز F1 با طول لبه 40 میلی متر هستند. این موتورها با سه طول کلی، گستره گشتاور از 0.22 تا 0.55 Nm را پوشش می دهند و پیاده سازی راه حل های دینامیک در حجمی اندک را ممکن می سازند. طراحی مبتنی بر حجم اندک، این سروو موتورها را تبدیل به گزینه ای ایده آل برای کاربردهایی با تغییرات سریع چرخه و ماشین های با ابعاد کوچک نموده است.

انواع مختلف این موتورها از نظر ولتاژ نامی و دیگر فاکتورها با هم متفاوتند. یک سامانه سروو EtherCAT بسیار کوچک و اقتصادی می تواند به سادگی با ترکیب موتورهای AM811x با ترمینال های I/O سرووموتور EL7201-0010 و EL7211-0010 محصول Beckhoff توسعه یافته و به ترتیب از 2.8 ARM تا 4.5 ARM را در ولتاژ VDC 50 ارائه کند. به علاوه راه انداز سروو AX5000 EtherCAT (1 یا 2 کانال، تا 3 A جریان پیوسته در هر کانال) می تواند برای کنترل سروو موتورهای AM801x، که برای ولتاژ VAC 230 طراحی شده اند نیز به کار گرفته شود.
در صورت نیاز کاربر، این سرووموتورها به ترمز مغناطیس دائم بدون لقی نیز مجهز خواهند شد. به منظور دستیابی به حداکثر عملکرد در ابعاد کوچک، موتورها به یک انکودر مطلق مجهز شده اند و از روش OCT (One Cable Technology) تغذیه موتور و سیگنال بازخورد موقعیت از درون یک کابل منتقل می شوند و بدین ترتیب هزینه های تجهیزات و نصب کاهش خواهد یافت. در صورت درخواست خریدار انکودر مطلق چند دور بر روی این موتورها نصب خواهد شد. به دلیل استفاده از انکودر مطلق چند دور بر روی موتورهای AM801x و AM811x به محض برقراری تغذیه، موقعیت محور شناسایی خواهد شد و بدین ترتیب نیازی به قرار دادن موقعیت محور بر روی وضعیت صفر مرجع در هنگام شروع کار نخواهد بود. از این طریق نه تنها موقعیت محور، بلکه سرعت دوران آن نیز قابل تشخیص خواهد بود. همچنین موقعیت محور در یک EEPROM ذخیره می شود.
همچنین با استفاده از AM801x به همراه AX5805 TwinSAFE Option Card (که بر روی راه اندازهای سروو سری AX5000 نصب می شود) پیاده سازی عملکردهای راه اندازی ایمن نیز با استفاده از این سرووموتور به سادگی امکان پذیر می باشد.
به نقل ماهنامه صنعت هوشمند- شماره های 11 و 12


سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 15:12 توسط آلینداس در دسته ی اتوماسیون با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy