استفاده از ترموستات هوشمند برای صرفه جویی

استفاده از ترموستات هوشمند برای صرفه جویی


ترموستات های هوشمند تجهیزاتی هستند که برای کنترل گرمای خانه به عنوان زیرمجموعه ای ازhome automation و در بعضی موارد تنها برای تهویه هوا استفاده می شوند.این دستگاه ها به کاربر اجازه می دهند تا دمای خانه را با یک برنامه ی روزانه کنترل کنند، به طور مثال دما در شب باید روی مقدار کمتری تنظیم شود. اگر دستگاه قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد کاربر می تواند با گوشی هوشمند خود از فاصله ی دور تنظیمات آن را انجام دهد. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند وسایل گرمایشی و سرمایشی خود را زمانی که خانه خالی است به راحتی خاموش و روشن کنند.
مطالعات نشان می دهد که خانواده هایی که از ترموستات های برنامه پذیر استفاده می کنند مصرف انرژی بالاتری نسبت به مصرف کنندگان ترموستات های عادی دارند و علت آن این است که برنامه ی درستی را روی آن نمی ریزند.
بعضی از ترموستات های هوشمند به طور خودکار یاد می گیرند که چه زمانی خانه خالی و چه زمانی شلوغ است. این باعث می شود تا به طور خودکار خانه را از قبل سرد یا گرم کرده و آن را به دمای مطلوب و راحت برای زمانی که ساکنان می رسند برسانند. اگر سبک زندگی ساکنین عوض شود این ترموستات ها رفته رفته برنامه خود را تغییر می دهند تا در ضمن صرفه جویی در انرژی، راحتی هم به ارمغان آورده شود.یکی از بهترین مثال ها برای این نوع به ترموستات های شرکت NEST می توان اشاره کرد.علاوه بر کنترل دمای کل خانه بعضی مواقع لازم است تا دمای اتاق های مستقلا کنترل شود. این کار باعث صرفه جویی چشم گیری در انرژی می شود.مثلا زمانی که کسی در حال یا پذیرایی باشد و اتاق های خواب خالی بوده و نیازی به کنترل دما نداشته باشند.شرکت Honeywell ادعا کرده که با سیستم Evohome خود تا 40 درصد در انرژی صرفه جویی کرده است.

دوشنبه 11 خرداد 1394 16:15 توسط آلینداس در دسته ی مبدل سیگنال با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy