بیمتال | قسمت اول | معرفی

بیمتال | قسمت اول | معرفی

رله حرارتی (بیمتال) کلید الکترو مکانیکی است که از مصرف کننده های سه فاز در مقابل جریان زیاد و اضافه بار محافطت می کند. رله های حرارتی با سه تیغه فلزی به کنتاکتور متصل شده و به صورت سری در مسیر مصرف کننده های سه فاز قرار می گیرند.

ساختار و طرز کار رله های حرارتی (بیمتال)
رله های حرارتی از دو تیغه فلزی به هم چسبیده تشکیل شده اند. فلزات غیر هم جنس هستند بنابراین ضریب انبساط طولی متفاوتی دارند. با عبور جریان الکتریکی از مجموعه فلزات گرم شده ، طولشان افزایش یافته و هر دو به طرف فلزی که ضریب انبساط طولی کمتری دارد خم می شوند.
در اثر این تغییر وضعیت مسیر جریان عبوری از کنتاکتورها قطع شده و مدار فرمان نیز قطع می گردد. پس بدین ترتیب عمل حفاظت از مصرف کننده ( به عنوان مثال موتور) در برابر جریان بالا صورت می پذیرد.کاربرد بیمتال
عملکرد بیمتال تقریبا شبیه فیوز است ، اما نسبت به انواع فیوزها مزیت بیشتری دارد. برای مثال از بیمتال ها در مدارات سه فاز استفاده می شود پس هنگامی که یکی از فازها دچار ایراد شود ، مسیر دو فاز دیگر را نیز قطع میکند.هم چنین به خاطر ساختمان داخلی (ساختار فلزی) چنان چه حتی اضافه بار کم (10%) ، مدت زمان طولانی (3-2ساعت ) روی مدار باشد ، مدار را قطع خواهد کرد.بیمتال ها بر اساس رنج های مختلف آمپری طبقه بندی می شوند که در مطلب بعدی به آن خواهیم پرداخت.
اگر می خواهید صفحه مربوط به بیمتال ها در بخش فروش محصولات را ببینید، اینجا را کلیک کنید.
پنجشنبه 28 خرداد 1394 10:47 توسط آلینداس در دسته ی بیمتال با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2019 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy