مولتی متر

مولتی متر

در انجام پروژه های مختلف صنعتی همواره استفاده از تجهیزات صنعتی مناسب از اهمیت خاصی برخوردار است. در کنار این تجهیزات به دستگاه های اندازه گیری مختلف برای تست و اندازه گیری پارامترهای مختلف نیاز است. از مهترین پارامترهایی که در یک مدار الکتریکی کاربرد دارد جریان و ولتاژ است. برای اندازی گیری این پارامترها به تجهیزات مختلفی نیاز است. برای اندازه گیری جریان از آمپر متر و برای اندازه گیری ولتاژ از ولت متر استفاده می شود. مولتی متر دستگاهی است که قابلیت اندازه گیری چندین پارامتر را دارد. برخی از این پارامترها عبارتند از جریان، ولتاژ، مقاومت و ....
مولتی متر قابلیت اندازه گیری این پارامترها در رنج های مختلف را دارد و در شرایط مختلف می بایست از این رنج ها استفاده نمود. مولتی مترها دارای انواع گوناگونی هستند و در حالت آنالوگ و دیجیتال به کار می روند.
برای استفاده از مولتی متر می بایست به نکات مختلفی توجه نمود. مثلا برای اندازه گیری ولتاژ می بایست مولتی متر به صورت موازی قرار گیرد.


برای اندازه گیری جریان، می بایست مولتی متر به صورت سری در مدار قرار گیرد.


چگونگی قرار گرفتن مولتی متر در مدار از اهمیت ویژه ای برخورد است چرا که زمانی که مولتی متر در حالت آمپرمتر قرار می گیرد دارای مقاومت بسیار پایین است و اگر به صورت موازی قرار گیرد باعث اتصال کوتاه شدن مدار و آسیب رسیدن به تجهیزات می شود و اگر مولتی متر در حالت ولت متر قرار گیرد دارای مقاوت بالا می شود و اگر به صورت سری در مدار قرار گیرد باعث قطع شدن جریان در مدار می گردد.
مولتی متر قابلیت اندازه گیری ولتاژ در حالت AC و DC را دارد. از دیگر کاربردهای مولتی متر اندازه گیری خازن، فرکانس، مقاومت، تست دیود و ... است.

برای خرید مولتی متر از آلینداس روی لینک های زیر کلیک کنید:
مولتی متر پرتابل
مولتی متر مولتی رنج
مولتی متر AC/DC

شنبه 3 مرداد 1394 10:11 توسط آلینداس در دسته ی کنترل و مانیتورینگ با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
حقیقیعالی بودیکشنبه 11 مرداد 1394 18:26
سیناعالی عالی. مطالب سایت آلینداس خیلی مفید بود.شنبه 10 مرداد 1394 13:03
حسینیخیلی خوب بود ممنونشنبه 10 مرداد 1394 11:50
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2019 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy