لوکس متر یا نورسنج

لوکس متر یا نورسنج

در ادامه سری مقالات مرتبط با تجهیزات اندازه گیری، با معرفی لوکس متر (نورسنج) در خدمت شما هستیم. با آلینداس همراه باشید.
لوکس (lux) یکای شدت روشنایی در واحد استاندارد بین المللی (SI) است. این واحد به صورت جریان نور بر واحد سطح تعریف می شود و هر لوکس معادل یک لومن بر متر مربع و کلمه لومن نیز از شمع گرفته می شود. در تعریف، لوکس به عنوان مقیاسی برای سنجش شدت نوری که به وسیله چشم انسان دریافت و درک می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. در علوم مهندسی هر مکانی با توجه به کاربری اش، شدت روشنایی مخصوص به خود دارد
اندازه گیری شدت روشنایی توسط دستگاه لوکس متر یا نورسنج انجام می شود. بیشتر ما در کار با دوربین های عکاسی و فیلمبرداری امروزی با این چنین مکانیسمی (نورسنجی) کار کرده ایم. هر لوکس متر از سه بخش اساسی تشکیل می شود که این سه بخش عبارتند از: دریافت کننده (receiver)، پردازشگر (processor) و نمایشگر (indicator). لوکس متر شدت نور بر سطح سنسور را حس می کند و با توجه به ضرایب تبدیل موجود در دستگاه دیجیتالی، شدت روشنایی آن محل را مشخص می کند.
با توجه به موارد گفته شده لوکس متر یا نورسنج در هر محلی که میزان شدت نور برای کاربر اهمیت داشته باشد مثلا در علوم کشاورزی، منابع طبیعی، علوم دامی و به طور کل علوم بیولوژی که در آنها نیاز به شبیه سازی دوره های روشنایی شب و روز وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید لوکس متر از آلینداس- لوکس متر با پراب سرخود
خرید لوکس متر از آلینداس- لوکس متر
خرید لوکس کتر از آلینداس- لوکس متر حرفه ای

دوشنبه 19 مرداد 1394 12:55 توسط آلینداس در دسته ی کنترل و مانیتورینگ با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2019 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy