کلمپ متر

کلمپ متر

همواره پروژه های مختلفی در صنعت انجام می شود و در همه پروژه ها بدست آوردن سیگنال های استاندارد اهمیت خاصی دارد چرا اکثر تجهیزات صنعتی با توجه به سیگنال های استاندارد طراحی شده اند. از معروف ترین سیگنال های استاندارد می توان به سیگنال های ولتاژی و جریانی اشاره نمود. در سیگنال های ولتاژی محدوده ی 10-0 ولت، 5-1 ولت اهمیت خاصی داشته و در حالت جریانی سیگنال 20-4 آمپر از معروف ترین سیگنال ها است. برای اندازه گیری این کمیت ها روش های مختلفی وجود دارد که از متداول ترین این روش ها می توان به استفاده از مولتی مترها اشاره نمود. مولتی متر یک دستگاه اندازه گیری بوده که توانایی اندازه گیری کمیت های مختلف را دارد. از جمله استفاده هایی که از مولتی متر می شود می توان به اندازه گیری جریان، ولتاژ، مقاومت، خازن، تشخیص پایه های ترانزیستور،تشخیص برق دار بودن یا نبودن سیم و ... اشاره نمود.برای کسب اطلاعات بیشتر در باره ویژگی ها و کاربردهای مولتی متر ویدئوی همه چیز درباره مولتی متر را ببینید.
برای استفاده از مولتی متر توجه به برخی از نکات خالی از لطف نیست. یکی آنکه برای اندازه گیری جریان با استفاده از مولتی متر نیاز است که مولتی متر به صورت سری در مدار قرار بگیرد. سری قرار گرفتن مولتی متر در مدار به این معناست که می بایست قسمتی از مدار را قطع کرد و مولتی متر را در مدار قرار داد. انجام این کار برای مدار هایی که جریان کشی پایین دارند مشکلی ایجاد نمی کند ولی در مواردی که جریان مدار بالا است عملا استفاده از این امکان نپذیر نمی باشد.
برای حل این مشکل می توان از Clamp Meter استفاده نمود.
برای استفاده از Clamp Meter دیگر نیازی به قطع کردن مدار نیست و می توان به راحتی با قرار دادن سیم درون حلقه Clamp Meter میزان جریان عبوری را محاسبه نمود. با استفاده از این روش می توان جریان های بسیار بالا را به راحتی و بدون هیچ دردسری و به صورت کاملا دقیق اندازه گیری نمود.
نحوه عملکرد Clamp Meter با استفاده از نیروی الکترومغناطیسی است. همان طور که می دانید زمانی که از یک سیم جریان عبور می کند، در اطراف آن میدان مغناطیسی تشکیل می شود. این قانون به صورت عکس نیز صادق است، به این معنی که اگر سیم را در میدان مغناطیسی قرار دهیم در آن جریان ایجاد می گردد. Clamp Meter با استفاده از میدان مغناطیسی که اطراف یک سیم ایجاد می شود، جریان عبوری از آن را اندازه گیری می کند.

 

خرید تجهیزات اندازه گیری از آلینداس


یکشنبه 25 مرداد 1394 15:24 توسط آلینداس در دسته ی کنترل و مانیتورینگ با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2019 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy