استانداردهای صنعتی (3) | استانداردهای الکتریکی بین المللی

استانداردهای صنعتی (3) | استانداردهای الکتریکی بین المللی

در مقاله قبلی به توضیح کلی در رابطه با استانداردهای معروف بین المللی پرداختیم. امروز در آلینداس به ادامه مقالات این مبحث به صورت خاص می پردازیم و تمامی استانداردها و پروتکل هایی که در صنعت برق ایران و جهان کاربرد بیشتری را دارند در طی چندین مقاله مفید معرفی خواهیم کرد. پس همچنان با سری مقالات آلینداس همراه باشید.استاندارد های مختلف در زمینه توزیع توان الکتریکی در سر تا سر جهان بوجود آمده است. تعدد زیاد این استانداردها به این خاطر می باشد که در هر کشوری از دنیا سیستم انتقال برق AC به شکل خاصی تعریف شده است و دارای فرکانس ها و ولتاژهای متفاوتی می باشند . در نتیجه قطعات و کانکتورهای مربوط به خود را نیاز دارند.
به عنوان مثال در کشورهایی همچون مکزیک ، کانادا و آمریکا ، سیستم های الکتریکی و صنعتی از ولتاژهای 100 تا 127 و همچنین فرکانس 60 هرتز استفاده می کنند. بنابراین این کشورها استاندارد یکسان برای استفاده از کانکتورهای فیزیکی خواهند داشت . اما اکثر کشورهای آفریقایی ، آسیایی و اروپایی از ولتاژ 220 تا 240 ولت و همچنین فرکانس 50 هرتز برای راه اندازی سیستم های صنعتی و الکتریکی استفاده می کنند. بنابراین دارای کانکتورهای متفاوت نسبت به سایر می باشند. استاندارد های مختلف نیز بایستی با توجه قطعات و کاربردهای مورد استفاده در هر منطقه تعیین شوند. استانداردهای مختلف بین المللی صنعتی به دسته های مختلف زیادی تقسیم بندی می شوند که تمامی آن ها در گروه Electrical standards قرار می گیرند. دسته های بسیار معروف و پرکاربرد را در زیر معرفی می کنیم . هر کدام از این بخش بندی ها خود به زیرشاخه هایی تقسیم بندی می شوند. این استانداردها برای هر قطعه و اجزا مشابه ، قوانین مخصوص به خود را ایفا می کنند که در ادامه مقالات آلینداس به مهمترین آن ها خواهیم پرداخت .در مقاله سوم استانداردها ، به معرفی استاندارد معروف ANSI ، که یک استاندارد آمریکایی برای سیستم های الکتریکی و صنعتی می باشد ، خواهیم پرداخت.

مطالعه مطالب مرتبط:
استانداردهای صنعتی
استانداردهای صنعتی (2)

دوشنبه 18 آبان 1394 10:02 توسط آلینداس با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy