توزین صنعتی | انواع سیستم های توزین

توزین صنعتی | انواع سیستم های توزین

آلینداس قصد دارد در سری مقالاتی که در نهایت می تواند به عنوان یک جزوه کامل آموزشی در نظر گرفته شود، اصول اساسی سیستم های توزین صنعتی را معرفی و بررسی نماید. جا دارد از آقایان مهندس محمدحسین صادقی و مهندس حمید پیرمرادیان جهت تالیف این جزوه و قرار دادن آن در اختیار بخش آموزش سایت آلینداس کمال تشکر را داشته باشیم.
در بخش اول از اسن سری مقالات انواع سیستم های توزین را مورد بررسی قرار می دهیم.
1- سیستم توزین معمولی
در این سیستم ها معمولا بار به صورت چند ثانیه ای روی صفحه توزین قرار داده می شود و بعد از اندازه گیری وزن آن باز تخلیه می شود و مقدار توزین از صفر شروع شده و به صفر ختم می شود.

2- سیستم توزین بار موجود
در این سیستم ها بار به صورت دائمی روی صفحه توزین وجود داشته و امکان خالی نشدن بار روی صفحه توزین وجود دارد. در این نوع سیستم باید از لودسل هایی استفاده نمود که قابلیت پایداری تحت نیروهای دائمی را داشته باشد.

3- سیستم توزین بچینگ
3-1 توزین افزایشی
این سیستم برای مخازنی که دارای مخلوط کن می باشند استفاده می گردد و برای اختلاط چند ماده از طریق نوار نقاله یا لوله های ورودی به کار می رود که با هر بار وزن کردن مقدار وزن ماده های قبلی را صفر می کند و مجددا وزن ماده اضافه شده جدید را محاسبه می نماید.
3-2 توزین وزن کم:
در این روش با چند سیستم توزین جداگانه مواد ترکیبی به طور هم زمان وزن شده و به مخزن مخلوط کننده وارد می شوند که هر کدام مستقل از دیگری به محض رسیدن وزن به مقدار مطلوب جریان انتقال ماده را قطع می کند.


مطالعه مطالب مرتبط:
سیستم های توزین
انواع سیستم های توزین و کاربرد آن
انواع توزین دینامیک
TR3 یک مبدل هوشمند در حوزه توزین


مشاهده و خرید محصولات توزین:
لودسل ها
نمایشگر و کنترلر وزن
جعبه جمع کننده
ترازو و باسکول
ترانسمیتر وزن


سه شنبه 26 آبان 1394 7:00 توسط آلینداس در دسته ی توزین با موضوع اخبار تخصصی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy