یاسکاوا | پروژه بوشیدو

یاسکاوا | پروژه بوشیدو

ربات در مقابل انسان – این عبارت یکی از عبارات نگران کننده قرن جدید است.
سرعت رشد ربات ها به حدی زیاد است که این احتمال وجود دارد در آینده ای نزدیک ربات ها جای انسان ها را در خیلی از موقعیت های کاری بگیرند.
آیا دو ویدئوی قبلی آلینداس در این زمینه را مشاهده کرده اید؟ مبارزه تیمو بول (قهرمان سابق پینگ پنگ دنیا) با روبات کوکا اولی در رشته پینگ پنگ و دومی در موسیقی chamber!!!
مسابقه پینگ پنگ
مسابقه موسیقی

حالا در جدیدترین مورد از این مبارزه ها بین انسان و ربات، ربات Motoman MH 24 در ویدئویی به مناسبت صد سالگی کمپانی یاسکاوا (تولید کننده بازوهای رباتیک فوق پیشرفته دقیق و سریع) در مقابل استاد شمشیربازی سبک یایجوتسو «ایسائو ماچی» قرار گرفته است. جالب است نه؟!
این ویدئوی حیرت انگیز، «پروژه بوشیدو یاسکاوا» یا «Yaskawa Bushido Project» نام دارد و در مدت سه روز فیلمبرداری شده است.بر طبق آئین سنتی ژاپن هر کس که بخواهد در هنر شمشیربازی سامورایی یا لیاسو با صفت ماهر شناخته شود و بتواند کاتانا (شمشیر مخصوص سامورایی های ژاپن) را در دست بگیرد و از آن استفاده کند باید سال های سال تعلیم ببیند و وقت صرف کند. در واقع مدت ها آموزش و تمرکز روی روح و جسم نیاز است تا کسی موفق به انجام بدون نقص هنرهای شمشیرزنی باستانی ژاپن (یایجوتسو) شود و برای به دست آوردن عنوان قهرمانی یا مجوز «یوشیدو» می بایست از امتحانات سختی عبور کند.
کارشناسان کمپانی یاسکاوا تعدادی مهندس برنامه نویس را به همراه استاد ماچی، سامورایی عصر مدرن به تیم خود اضافه کردند و با استفاده از تکنیک آموزش حرکات که سرعت و جهت و کنترل حرکت شمشیر در دست استاد را اسکن و سپس تقلید می کرد، این ربات را قادر به انجام حرکاتی کاملا مشابه با استاد کردند. کمپانی یاسکاوا در واقع یکی از بازوهای رباتیک خود را به یک شمشیرزن یک دست از جنس سیلیسیوم و فولاد تبدیل کرده است که با شمشیر پرتقال و حصیرهایی را که از بامبو ساخته شده اند را قطعه قطعه می کند. در انتهای آموزش این ربات موفق می شود تقریبا همزمان با استاد یک چالش خرد کردن را با همان دقت و ظرافت اجرا کند. همچنین در برخی از چالش ها این ربات بهتر از استاد هم عمل کرد! در پایان ویدئو ماچی و ربات بوشیدو با یکدیگر در قطعه کردن حصیر های بامبویی وارد رقابت شدند. به گزارش شرکت یاسکاوا جمعا ۱۰۰۰ ضربه برشی دقیق انجام شدند. در اینجا ربات توانسته بود که کاملا از نقاط قوت خود یعنی عدم خستگی و دقت یکنواخت و تغییر ناپذیر خود در انجام ضربات، به خوبی استفاده کند. در برابر، ایسائو ماچی پس از تکه کردن چند صد حصیر بامبویی دچار خستگی شده بود.

 ربات ها این روزها در حیطه گسترده ای از کارها وارد شده اند اما هنوز مشخص نیست در آینده می توانند چیزی را حس کنند یا خیر که در آن صورت کلاه انسان با دست ساخته اش بدجوری توی هم خواهد رفت!

مطالعه مطالب مرتبط:
معرفی برند یاسکاوا
نمایندگی یاسکاوا

یکشنبه 29 آذر 1394 9:34 توسط آلینداس در دسته ی اتوماسیون با موضوع اخبار تازه های صنعت
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy