نمونه هایی از کاربرد سیستم های حرکتی | سروو موتورها

نمونه هایی از کاربرد سیستم های حرکتی | سروو موتورها

با افزایش جهانی سازی و صنعتی شدن و همزمان با افزایش تولید دامنه تحمل نسبت به بروز خطا در فرآیند اتوماسیون پایین آمده است. سرووموتورها یکی از محصولاتی هستند که به دلیل دقت در مکان یابی و همچنین حرکت، زیاد مورد استفاده قرار می گیرند.
کاربرد سرووموتور در حوزه انرژی صنایع مختلفی را شامل می شود. از جمله این که این محصول بهترین وسیله برای کنترل حرکت ماشین ها در فرآیند بسته بندی، تولیدات نساجی، تولید نیمه رساناها و همچنین تجهیزات پزشکی و تولید غذا و نوشیدنی هاست. از کاربردهای دیگر سرووموتورها می توان به رباتیک، سیستم های موقعیت یابی و جهت یابی موزد استفاده در پنل های خورشیدی اشاره کرد.
انتخاب بهترین و مناسب ترین سرووموتور برای یک کاربرد خاص سه پارامتر خاص را شامل می شود: بار، سرعت و گشتاور
نه تنها باید شتاب فزاینده، کاهش سرعت و گشتاور حرکت در نظر گرفته شود، بلکه توانایی سرووموتور در کنترل سرعت بار، موقعیت و گشتاور نیز در این زمینه اهمیت دارند. این بدین معنی است که حداکثر گشتاور باید عموما در حین افزایش شتاب و یا کاهش سرعت همراه با گشتاور حرکت/ حالت نرمال مورد محاسبه قرار بگیرد.. همچنین اینرسی سیستم (مقاومت سیستم به تغییر در سرعت) هم باید محاسبه شود تا از این که سیستم موتور/درایو قادر به کنترل بار هست مطمئن شویم.
گشتاور ادامه دار یک موتور، توانایی آن در تولید گشتاور و سرعت بدون بروز گرمای بیش از حد (overheating). گشتاور متناوب نشان می دهد که یک موتور تا چه اندازه می تواند در یک دوره زمانی کوتاه و با توجه به محدودیت های موجود در درایو و موتور، گشتاور تولید کند. گشتاور متناوب (یا حداکثر) یک موتور می تواند از گشتاور ارزیابی شده بسیار بیشتر باشد و سیستم های سروو جوری طراحی شده اند که در هنگام افزایش شتاب و یا کاهش سرعت بار با گشتاور حداکثر عمل کنند.اندازه کوچک باعث ایجاد تفاوتی بزرگ برای مبتکر میکروماشین کاری می شود
گروه Microlution تجهیزاتی تولید می کند که می تواند قطعات ماشین کاری شده فوق العاده کوچک تا فوق العاده بزرگ را با دقت بسیار بالایی تولید کند. دستگاه این گروه عمل ماشینکاری را با دقت یک میکرون انجام می دهد. دوک های تحت کنترل دقیق که در بیش از 50.000 دور در دقیقه کار می کنند، می توانند حجم زیادی از قطعات در اندازه میکرو را برای صاحبان صنایع مختلف در حوزه های پزشکی، خودرو، هوافضا و ... تولید کنند. قطعات در اندازه میکرون و یا اندازه های میکرون تنها محصولاتی نیستند که ماشین های این گروه تولید می کنند. امروزه یکی از نگرانی های اصلی تولیدکنندگان کمبود فضا در محل تولید است که گروه Microlution این نیاز را با تولید ماشین های دقیق و در اندازه کوچک و مناسب (عرض کمتر از 2 فوت و ارتفاع کمتر از 5 فوت) برطرف کرده است. بنیانگذاران این گروه آنتونی هونگر و اندی فیلیپ همواره به دنبال پیدا کردن قطعاتی بوده اند که در عین اندازه مناسب از دقت بالایی برخوردار باشند و تاب و توان تحرک و حرکت مداوم را داشته باشند و همچنین فضای کمی را اشغال کنند تا دستگاه ها بتوانند استانداردهای صنعتی را کسب کنند. ساخت و توسعه صفحات چرخشی Rotary tables همواره یک چالش مهم و ویژه بوده است. آنتونی هونگر می گوید: «راه حلی که ما به دنبال آن هستیم در دست سازندگان صفحات چرخشی CNC موجود نیست. راه حل های مربوط به چرخ دنده ها راه حل های خوب و جمع و جوری هستند اما آن ها عملکردی را که می می خواهیم از خود بروز نمی دهند. مساله پس زدن جداول مکانیکی هم وجود دارد. جداول سرووموتور مستقیم دقت و سرعت لازم را دارا هستند ولی در عین حال بسیار بزرگ هستند. برخی از آن ها به اندازه کل دستگاه ما بزرگ هستند.»بعد از یک بررسی کلی، تیم Microlution به این نتیجه رسیدند که بهتر است خودشان یک صفحه چرخشی بسازند. این صفحه می بایست در عین حال که اندازه مناسبی داشته باشد و فضای کمی را در ماشین Microlution اشغال کند، گشتاور مورد نیاز را برای به حرکت در آوردن قطعات موجود در فرآیند ماشین کاری ایجاد کند. تیم Microlution با جستجوی بیشتر به سروو SGMCV-04 یاسکاوا رسیدند که ارتفاع آن تنها 53 میلی متر و قطر آن تنها 135 میلی متر است.
ادامه دارد...

مشاهده و خرید محصولات سرووموتور

یکشنبه 6 دی 1394 16:27 توسط آلینداس در دسته ی سرو درایو با موضوع اخبار تخصصی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy