زیمنس و ایرباس هواپیمای الکتریکی می سازند

زیمنس و ایرباس هواپیمای الکتریکی می سازند

زیمنس و ایرباس یک توافق دوجانبه همکاری در زمینه تولید یک هواپیما با نیروی محرکه الکتریکی امضا کردند. بر مبنای این توافق کمپانی چندملیتی ایرباس و بزرگترین تشکیلات مهندسی قاره اروپا یعنی شرکت مهندسی زیمنس یک پروژه مشترک بزرگ با هدف الکتریکی کردن صنعت هوانوردی و امکان سنجی فنی استفاده از سیستم های مختلف ترکیبی همراه با نیروی محرکه الکتریکی تا سال 2020 را شروع کرده اند. در واقع می توان گفت هدف اصلی از شروع این پروژه جایگزین کردن سوخت های فسیلی با انرژی الکتریسیته و تولید هواپیماهایی است که از انرژی برق به عنوان انرژی مورد نیاز برای تامین نیروی محرکه خود استفاده خواهند کرد. هر دو این کمپانی ها سرمایه گذاری خوبی روی این پروژه کرده اند. در مرحله اول یک تیم مهندسی قوی 200 نفره برای انجام این پروژه از سوی دو کمپانی اختصاص داده شده است که قرار است به طور متمرکز بر روی پروژه طراحی و ساخت هواپیمای الکتریکی فعالیت کنند. دو کمپانی اعلام کرده اند که امیدوارند تا اوایل سال 2020 میلادی بتوانند نمونه اولیه از این هواپیمای الکتریکی را تولید و آزمایش کنند.

ایرباس با همکاری زیمنس هواپیمای الکتریک می سازد

به گزارش خبرگزاری رویترز قرار است تا سال ۲۰۳۰ میلادی نمونه‌های نهایی این نوع هواپیما به پرواز در بیایند و مسافران را جابجا کنند. طبق این گزارش ابتدا قرار است هواپیماهای کوچک‌تری با ظرفیت حداکثر ۱۰۰ مسافر ساخته شود و در صورت موفقیت، این ظرفیت در آینده افزایش خواهد یافت. اگر این رویا به حقیقت بپیوندد در آینده ای نه چندان دور هواپیماها دیگر نیازی به مصرف سوخت ندارند و با استفاده از نیروی برق شارژ می شوند.
چند ماه قبل بود که ایلان ماسک مدیر عامل تسلا از علاقه خود برای ساخت یک هواپیمای الکتریکی خبر داد. ایده ساخت چنین هواپیمایی از مدت‌ها قبل ذهن او را در گیر کرده است اما ماسک اعلام کرد که تا به امروز زمان کافی برای پیاده سازی تصمیم خود را نداشته است. تام اندرز مدیر ارشد ایرباس درباره این پروژه می گوید: «ما باور داریم که تا سال 2030 هواپیماهای الکتریکی با موتور هیبرید (دوگانه سوز) قادر خواهند بود مسافران را درسرتاسر جهان جا به جا کنند. البته ظرفیت این نوع هواپیماها زیر 100 مسافر خواهد بود و ما برای این که به این هدف دست یابیم، با شرکایی در سطح کلای جهانی نظیر زیمنس همکاری می کنیم.

ایرباس حامی زمین پاک

با توجه به وضعیت کلی کره زمین و مشکلات عدیده محیط زیستی از قبیل سوراخ شدن لایه اوزون و پدیده گرمایش زمین می توان از این توافقنامه همکاری به عنوان یک گام مثبت محیط زیستی نام برد.

شنبه 21 فروردین 1395 12:12 توسط آلینداس با موضوع اخبار تازه های صنعت
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy