با کولرهای دیواری صنعتی و سقفی ریتال آشنا شوید (ویرایش 1.1)

با کولرهای دیواری صنعتی و سقفی ریتال آشنا شوید (ویرایش 1.1)

کمپانی ریتال آلمان
، یکی از خوشنام ترین کمپانی های دنیا در زمینه تولید تابلوبرق های صنعتی است. امروزه در اکثر کشورها ریتال را به عنوان یک استاندارد در زمینه تابلوها می شناسند و تولیدکنندگان کشورهای دیگر مانند چین از عبارت "طرح ریتال" برای محصولات خود استفاده می کنند.
اما محصولات تولیدی توسط ریتال فقط به تابلوبرق خلاصه نمی شود، این شرکت علاوه بر تولید تابلو به ساخت تمام تجهیزات موجود در تابلوها مانند کولرهای صنعتی، فن و فیلتر، لیمیت سوییچ و بسیاری از تجهیزات جانبی مورد نیاز دیگر نیز مشغول می باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد کولرهای دیواری صنعتی ریتال صحبت کنیم. اجازه بدهید با یک مقدمه شروع کنیم:
تا سال 2005، مهم ترین مشکلی که در مراکز داده وجود داشت، دارا بودن فضای کافی برای آماده سازی سریع بود. با راه حل هایی که اکنون برای این نگرانی ها ارائه شده است، نگرانی های اصلی به هزینه های انرژی و ناتوانی زیرساخت های فیزیکی مراکز داده برای آماده کردن خط مشی برای محسابات جدید با تراکم بالا تبدیل شده است. تراکم بالای «رک» ها باعث شده که، هزینه های تجهیزات خنک کننده و برق از هزینه های مربوط به تجهیزات فناوری اطلاعات و امکانات مربوط به فضای مورد نیاز پیشی بگیرد. سازمان های فناوری اطلاعات تمایل دارند روی تجهیزات شبکه متمرکز شوند و این در حالی است که تشکیلات مربوط به امکانات روی زیرساخت های فیزیکی متمرکز می شوند. بنابراین هر دو باید با در نظر گرفتن مرکز داده به صورت یک مجموعه کلی دست بدست یکدیگر داده تا روی پایین ترین هزینه های کلی (TCO=Total Cost of Ownership) متمرکز شوند.
برای داشتن حداقل هزینه های کلی، مراکز داده باید الگوی جدیدی بسازند که ضمن کنترل مصرف انرژی روی بیشینه کردن بازده انرژی تجهیزات، سیستم ها و زیرساخت ها متمرکز شود. برای مثال سازمان ها به استفاده از تکنولوژی های نوین انرژی برای خنک کردن مجموعه سرورهای جدید با تراکم بالا (High Density) نیاز دارند. در این زمینه کولرهای دیواری ریتال می توانند گزینه بسیار مناسبی باشند.

سیستم خنک کن
سیستم خنک کن با استفاده از هوای خنک
کمپانی ریتال آلمان یکی از جامع ترین سیستم های خنک کن مخصوص مراکز داده را عرضه می نماید. این سیستم در دو مدل خنک کن با هوا و خنک کن با استفاده از آب سرد (Chilled Water) تولید می شوند. مدل خنک کن با هوا در دو مدل سقفی و دیواری عرضه می شوند که توان های 300 W الی 4KW قابل انتخاب می باشند. این کولرها به صورت یک تکه هستند که دارای کمپرسور بوده و رطوبت و دمای داخل رک را مستقلا کنترل می نماید. رطوبت جذب شده از طریق لوله به خارج رک هدایت و توسط تبخیرکننده داخل کولر تبخیر می شوند. این کولرها از تکنولوژی Rinano استفاده می نمایند که نیازی به استفاده از فیلتر ندارند. تنها محدودیت این کولرها ظرفیت آن هاست که تا 4KW می باشند. کولرهای جدید از تکنولوژی Blue-c استفاده می نمایند که نه تنها گاز آن سازگار با محیط زیست می باشد، بلکه 30% صرفه جویی در مصرف برق دارد.

کولرهای صنعتی دیواری
همه کولرهای دیواری ریتال انعطاف پذیری مناسبی برای نصب دارند. به نحوی که می توانند روی دیواره جانبی و یا درب رک در سه وضعیت، کاملا بیرون تابلو، کاملا داخل تابلو و همچنین بین جدار تابلو نصب شوند. این ویژگی موجب انتخاب بهترین شیوه نصب با توجه به میزان فضای موجود در داخل تابلو، می گردد. کولرهای دیواری ریتال با توان مفید خنک کنندگی از 300W تا 4000W عرضه می گردند.

 دقت شود حتما رک باید دارای IP55 باشد و ارتباط هوایی بین داخل و خارج رک وجود نداشته باشد.

کولرهای صنعتی سقفیبه لحاظ طزاحی هوشمندانه و همه جانبه، کولرها به راحتی جا به جا و سرویس می شوند. شبکه محافظ کرکره ای قابل جا به جا، دسترسی به تمام قطعات و اجزاء کولر در قسمت بیرونی را فراهم می آورد. مدار کنترل میکروکنترلری و همچنین مدار قدرت برای محافظت در برابر گرد و غبار و رطوبت، در داخل محفظه جداگانه ای قرار داده شده اند.مطالب مرتبط:
معرفی برند ریتال (RITTAL)
ریتال | معرفی کامل محصولات
رک های شبکه و سرور IT شرکت ریتال

 

 

 


سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 17:22 توسط آلینداس در دسته ی کولر تابلویی با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
محمدداریوش دلبریباسلام وخسته نباشید شخصن تمایل به دریافت تمام مطالبتون هستم اما افسوس پدر بی پولی بسوزه شنبه 23 دی 1396 23:21
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2019 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy