پروفسور لطفعلی عسگرزاده

پروفسور لطفعلی عسگرزاده

                   پدر منطق فازی هنوز در قید حیات است
 

پروفسور لطفعلی عسگرزاده (مشهور به لطفی زاده) در سال 1921 در باکو آذربایجان بدنیا آمد .وی در مدرسه البرز تهران (مدرسه پروتستان‏های آمریکا در تهران) و سپس در دانشگاه تهران تحصیل کرد و در سال 1942 در مطقع کارشناسی در رشته مهندسی برق از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.
وی برای ادامه تحصیل به ایالات متحده آمریکا سفر کرد و در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه MIT فارغ التحصیل شد. او  بدنبال آن در دانشگاه کلمبیا در رشته مهندسی برق شروع به تدریس کرد و در آنجا در سال 1949 مدرک دکتری خود را دریافت نمود.
در سال 1963 به عنوان رئیس دپارتمان مهندسی برق دانشگاه کالیفرنیا انتخاب شد و در طول 5 سال ریاست وی نام این دپارتمان را به دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر تغییر پیدا کرد. پروفسور لطفی‏ زاده در دانشگاه کالیفرنیا تئوری الکترومغناطیس، تئوری سیستم، تئوری اطلاعات و ماشین‏های ترتیبی تدریس می‏کرد. تز دکترای پروفسور لطفی‏ زاده یک مسیر جدید در تجزیه و تحلیل فرکانسی شبکه‏ های متغییر با زمان ایجاد کرد، در چند  همکاری به همراه پروفسور راگاتزی به گسترش نظریه وینر و سیستم‏ های نمونه گیری پرداختند که در نهایت به گسترش استفاده از روش تبدیل Z منجر گردید.
بعد از ورود به دانشگاه کالیفرنیا بر روی سیستم ‏های خطی و تئوری ماشین‏ ها تمرکز کرد که در نهایت به همکاری با پروفسور چارلز دزور در تدوین نظریه سیستم ‏های خطی با رویکرد فضای حالت منجر شد که همین پایه و اساس تجزیه و تحلیل سیستم ‏ها و کنترل مدرن گردید.
پروفسور در سال 1965 مقاله خود در مورد مجموعه‏ های فازی را تالیف نموید که یک مسیر جدید را ایجاد نمود و در سی سال گذشته باعث رشد سریع کاربرد آن از محصولات مصرفی گرفته تا سیستم‏ های تصمیم‏ گیری گردیده.

پروفسور لطفعلی عسگرزاده
برخی از افتخارات پروفسور لطفی‏ زاده : 
دریافت نشان آموزش از سازمان IEEE در سال 1973
دریافت نشان Richard W.Hamming و نشان صد سالگی IEEE در سال 1992
عضویت در آکادمی ملی مهندسی و عضو خارجی آکادمی علوم طبیعی روسیه
دریافت جایزه Ronda
دریافت نشان جامعه مهندسین مکانیک آمریکا
دریافت جایزه Grigore Moisil 
دریافت نشان Kamp de Feient 
عضو انجمن پیشرفت علوم آمریکا
عضو انجمن هوش مصنوعی آمریکا و چندین دکتری افتخاری دیگر

 
 

سه شنبه 24 مرداد 1396 10:01 توسط آلینداس با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
دیدگاهی ثبت نشده است
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy