سیستم های مکان یابی GPS و آتش نشانان

سیستم های مکان یابی GPS و آتش نشانان

امروزه ایستگاه های آتش نشانی از مکان یاب های GPS استفاده می کنند. وقتی که زبانه های آتش در حال خارج شدن از کنترل باشند، «آتش نشانان» تمامی تجهیزات خود را بسیج می کنند و استراتژی هایی را در پیش می گیرند تا آتش را به سرعت و در امنیت کامل خاموش کنند. کنترل و محدودسازی حجم عظیم آتش در مساحت های بالا نیاز به نیروی انسانی آموزش دیده و تجهیزات کامل و به روز دارد. در چنین شرایطی هر «آتش نشان» باید بتواند شرایط را به درستی درک کند، به درستی موقعیت یابی کند و موانع جلوگیری کننده از فرآیند مبارزه با آتش را شناسایی کند. به همین دلیل «آتش نشانان» امروزه از تجهیزات مدرن و به روز برای مبارزه با آتش استفاده می کنند.
سیستم های مکان یابی GPS یکی از این فناوری هاست که به آتش نشانان در مبارزه با آتش کمک شایان می کند.

سیستم های مکان یابی GPS چگونه به «آتش نشانان» کمک می کند؟
یکی از بزرگترین مزیت های سیستم های مکان یابی GPS این است که با استفاده از این سیستم می توان محل دقیق هر یک از ماشین های آتش نشانی را با دقت بالا مشخص کرد. دانستن محل دقیق هر ماشین آتش نشانی در میان یک آتش سوزی شدید و خارج از کنترل برای حفظ امنیت آتش نشانان اهمیت ویژه ای دارد. سیستم های مکان یابی GPS همچنین در به کارگیری تجهیزات و امور عملیاتی آتش نشانی هم نقش بسیار ویژه ای دارد و به آتش نشانان این اجازه را می دهد که بتوانند محل استقرار و حرکت های هر کدام از همکارانشان را رصد کنند و بسته به مدل حرکت و گستردگی آتش استراتژی های اطفای حریق خود را تغییر دهند.سیستم های GPS، قبل و بعد از وقوع آتش سوزی
کاملا مشخص است که سیستم های مکان یابی GPS مزایای بسیار منحصر به فردی دارد که آتش نشانان را در مبارزه با آتش کمک می کند، اما می توان از این سیستم ها اطلاعات مفیدی حتی قبل از وقوع آتش سوزی به دست آورد. سیستم های GPS می توانند صاعقه ها را در زمان وقوع طوفان های شدید و احتمال وقوع آتش سوزی های سنگین ردیابی کنند. هر چقدر این سیستم های مکان یابی GPS پیشرفته تر شوند و در این زمینه نوآوری های بیشتری صورت بپذیرد، طبیعتا می تواند کمک بیشتری به آتش نشان ها در انجام عملیات هایشان کند و ایمنی آن ها را افزایش دهد.یک کاربرد ملموس برای این سیستم های مکان یابی GPS، موارد مشابه اتفاقی است که در ساختمان پلاسکوی تهران اتفاق افتاد. این ساختمان بلند فروریخت و متاسفانه بسیاری از آتش نشانان عزیز کشورمان و کسبه ساختمان در زیر آوار محبوس شدند. شاید اگر آتش نشانان قهرمان ما مجهز به این دستگاه های مکان یاب GPS که امروزه به صورت دستبند هم ارائه شده اند بودند، امروز خانواده های کمتری داغدار بودند و مسوولین امداد و نجات می توانستند در همان ساعات اولیه ریزش ساختمان موقعیت آتش نشانان قهرمانمان را شناسایی کنند و به این ترتیب عملیات امداد و نجات هدفمندتر و مثمرثمرتر ادامه پیدا می کرد.
یاد و خاطره آتش نشانان قهرمان ساختمان پلاسکو گرامی...


دوشنبه 4 بهمن 1395 16:03 توسط آلینداس با موضوع اخبار عمومی
ارسال نظر
نام:  
ایمیل(اختیاری):
(ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
نظر شما:

در کمتر از 20 ثانیه عضو شوید و بیش از 200 آموزش رایگان در اختیار شماست.
عضویت و دریافت آموزشهای ویدئویی
نظر ها
رهگذرGPS چنین دقتی ندارد که بتواند در محدوده ای به کوچکی یک ساختمان به طور دقیق محل را مشخص کند. علاوه بر این در مواردی مثل آوار و تونل(که دومی تجربه ی شخصی نگارنده است) در برقراری ارتباط مشکل دارد و دچار اختلال می شود که برای رفع آن از تکنیک گداخت داده استفاده می شود. افزون بر این ها دستگاه ها می بایست در شرایط محیطی ای که تیرآهن ذوب می شود کار کنند.آیا این ممکن است؟چهارشنبه 20 بهمن 1395 13:28
آیا مایل به نظر دادن هستید؟ بله خیر
آلینداس چیست

آلینداس چیست ؟

مجموعه مدرن و تخصصی آلینداس اولین مرجع اینترنتی نقد ، بررسی و فروش تجهیزات صنعتی در کشور است که بر خلاف اغلب سایت های فروش موجود در دنیا امکان جست و جویی عمیق بر روی جزیی ترین ویژگی های تخصصی یک محصول را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار داده و وی را در خریدی مطمئن ، آسان ، هوشمندانه و بی اشتباه یاری می رساند .

Copyright © 2017 Alindas Inc. All rights reserved. Terms of Use Updated Privacy Policy