منبع تغذیه امرن

معرفی کامل منبع تغذیه امرن

منبع تغذیه امرن

 شرکت امرن (omron) در زمینه تولید قطعات صنعتی فعال است و منبع تغذیه امرن تنها یکی از محصولات این شرکت می‌باشد.

این شرکت علاوه بر منبع تغذیه تجهیزات دیگری مانند تایمر، سنسور، رله و بسیاری محصولات دیگر تولید می کند.

اگر هم اکنون قصد خرید یک منبع تغذیه خوب برای کارگاه تولیدی خود را دارید در این مقاله با ما همراه باشید.

منبع تغذیه امرن از جمله محصولاتی است که در بسیاری از صنایع و کارخانجات تولیدی و در بسیاری از تجهیزات صنعتی مورد نیاز است. شرکت امرن نیز با پیشینه طولانی و کیفیت بالای قطعات در این زمینه پیشتاز بوده است.

در این مقاله به بررسی انواع منبع تغذیه و کاربرد‌های آن میپردازیم اگر قصد خرید این قطعه را دارید بیشتر با آن آشنا شوید.

 

1# منبع تغذیه چیست؟

منبع تغذیه امرن (Power Supply)، به عنوان دستگاه منبع انرژی الکتریکی شناخته میشود. وظیفه‌ آن تامین ولتاژ و جریان مناسب و مصرفی دستگاه است.

منابع تغذیه در فراهم کردن برق مورد نظر موثر هستند. در تصور برخی افراد اینطور جا افتاده که تنها کامپیوتر‌ها منبع تغذیه دارند.

اما در واقع می‌توان گفت که منبع تغذیه در وسایل الکترونیکی به منظور اتصال مجدد جریان برق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع تغذیه امرن ممکن است به عنوان دستگاهی جداگانه نیز استفاده شود و یا تنها قسمتی از یک دستگاه الکترونیکی باشد.

در دنیای امروز اغلب وسایل الکترونیکی که در منازل استفاده می‌شوند همگی دارای یک منبع تغذیه هستند.

در اغلب موارد، زمانی ما از اصطلاح منبع تغذیه استفاده می‌کنیم که با وسایلی رو به رو باشیم که در حال تبدیل حالت‌هایی از انرژی الکتریکی به حالت‌های دیگر هستند.

با توجه به این که منبع تغذیه در انواع مختلف کامپیوترها و دیگر دستگاه‌های صنعتی کارخانه‌ها استفاده میشود، اهمیت استفاده از این منابع را نمی‌توان انکار کرد.

اگر منبع تغذیه در دستگاه تعبیه نشود عمر دستگاه‌ها بسیار کوتاه میشود و امکان استفاده طولانی مدت نیز از دستگاه‌ها وجود ندارد. بنابراین خریدن یک منبع تغذیه امرن از اولین اقداماتی است که برای ساخت و یا استفاده از وسایل الکتریکی باید رعایت شود.

منبع تغذیه امرن

2# مزایای منبع تغذیه Omron

استفاده از دستگاه منبع تغذیه امرن مزایای زیادی دارد که تنها یکی از آن‌ها بالا رفتن طول عمر دستگاه اصلی است.

در ادامه به معرفی برخی از مزایای استفاده از این سیستم می‌پردازیم.

مزایای منبع تغذیه بالا بردن ایمنی در کار است. برای آغاز کار با انواع دستگاه‌های الکتریکی بهتر است از میزان ایمنی آن‌ها اطمینان حاصل کنیم. زیرا در صورت پایین بودن ایمنی امکان دارد مشکلاتی عمده و گاه جبران ناپذیر برای افراد به وجود آید به همین خاطر شما این امکان را دارید که با خرید یک منبع تغذیه ایمنی دستگاه‌های مورد استفاده‌تان را بالاتر ببرید و با این کار علاوه بر اینکه با ایمنی بیشتر کار می‌کنید باعث می‌شوید که طول عمر مفید دستگاه نیز افزایش یابد.

برخی مواقع حوادث ناگهانی مانند خطاهای الکتریکی ایجاب می‌کند تا دستگاه را بلافاصله خاموش کنیم. در شرایط خطر اگر دکمه خاموش دستگاه دچار مشکل شد احتمال خسارات جانی و مالی بالا خواهد رفت. اما با وجود یک منبع تغذیه امرن دستگاه به موقع خاموش خواهد شد.

هرگاه در جریان برق اتصالاتی رخ دهد ضریب توان نیز دچار تغییراتی می‌شود. که این مسئله عملکرد مفید دستگاه را کاهش میدهد. در منبع تغذیه امکان اصلاح ضریب توان وجود دارد و شما میتوانید سریع ضریب توان را اصلاح کنید.

مزایای منبع تغذیه امرن

3# انواع منبع تغذیه امرن

به دلیل بالا بودن استفاده های منبع تغذیه امرن و نیاز بارز وسایل الکتریکی به آن، شرکت امرن در طراحی و تولید این محصول تنوع بسیاری ایجاد کرده است تا به کمک آن تمام نیازهای دستگاه‌های مختلف به منبع تغذیه به طور کامل برطرف شود.

به همین علت قبل از خرید منبع تغذیه باید با انواع مختلف آن آشنا شوید و دستگاه مناسب را بر حسب نیاز دستگاه اصلی و شرایط موجود انتخاب نمایید.

منبع تغذیه در تأمین انرژی الکتریکی تاثیر دارد. به طور کلی می‌توان گفت که منبع تغذیه‌ها توسط شرکت امرن به دو دسته منبع تغذیه سوئیچینگ و منبع تغذیه خطی تقسیم می‌شوند. اما در بازار منبع های تغذیه دیگری مانند منبع تغذیه بدون وقفه نیز وجود دارد.

انواع منبع تغذیه امرن

1-3# منبع تغذیه خطی امرن

علت اصلی نام گذاری این منبع تغذیه امرن این است که عمل قطع و وصل کردن جریان در آن صورت نمی‌گیرد و تنها دلیل آن نیز همین قابلیت قطع و وصل نمودن جریان است. اگر به ساختار این منبع نگاه کنیم میبینیم در اجزای سازنده آن از قطعات غیر خطی مانند دیود نیز استفاده شده است.

از مزایای این منبع تغذیه می‌توان به مواردی همچون پاسخ‌دهی بسیار سریع در مدت بسیار کوتاه، توانایی حمل کردن میزان بار زیاد، پیشگیری از ورود نویز به میزان بالا، قابلیت استفاده برای توان های کم به میزان ۱۰ یا کم تر و غیره اشاره کرد.

منبع تغذیه خطی امرن

2-3# منبع تغذیه سوئیچینگ امرون

منبع تغذیه Omron از نوع سوئیچینگ به کمک سوئیچ کردن یکی از ذخیره کننده‌های انرژی، می‌تواند جریان را تنظیم کند، این منبع تغذیه دارای دو قابلیت قطع و وصل کردن جریان می‌باشد که در حالت متصل بودن ترانزیستور در دستگاه مقاومتی نخواهد داشت.

در زمانی که جریان اصلی برق قطع شود نیز هیچ‌ جریان مستقیمی ممکن نیست از دستگاه عبور کند و به همین دلیل و با توجه به مزیت‌های دستگاه می توان نتیجه گرفت که بازدهی آن چیزی در حدود ۱۰۰ درصد است.

علاوه بر دلایل فوق مزایای این مدل شامل بازدهی بسیار بالا، وزن کم و اندازه کوچک، افزایش راندمان کاری ترانزیستور در حدود ۶۸ تا ۹۰ درصد، پایین بودن هزینه به دلیل امکان استفاده از سیم پیچ برای در اختیار داشتن یک خروجی دیگر، کمک به افزایش فرکانس کاری و غیره است.

منبع تغذیه سوئیچینگ امرن

3-3# منبع تغذیه فونیکس

منابع تغذیه سوئیچینگ فونیکس کنتاکت (Phoenix Contact SMPS Power Supply) در 4 مدل طراحی و با تنوع ولتاژ و جریان خروجی و قابلیت نصب بر روی ریل ارائه می‌شوند.

تمامی منابع تغذیه فونیکس دربرابر اتصالات کوتاه محفاظت میشوند.

منبع تغذیه مدل کوئینت فونیکس کنتاکت با قابلیت دریافت رنج وسیعی از ولتاژ ورودی AC و DC در دوحالت تکفاز و سه فاز طراحی میشوند.

منابع تغذیه کوئینت فونیکس کنتاکت قابلیت تامین جریان دائمی مازاد تا 50درصد جریان نامی را دارا هستند (مشروط بر محدود بودن دمای محیط تا 40درجه سانتیگراد). این قابلیت (به نام POWER BOOST ) مشهور می‌باشد. امکان موازی شدن به منظور ارتقاء قابلیت اطمینان (REDUNDANT) یا افزایش جریان خروجی از دیگر قابلیت‌های این سیستم‌ها است.

لازم به ذکر است منبع تغذیه کوئینت فونیکس کنتاکت قابلیت سری شدن جهت افزایش ولتاژ را نیز دارا می باشد.

یکی از ویژگی های منابع تغذیه فونیکس امرن عمر بالا و کارایی آن میباشد. برخی از مدلهای کوئینت فونیکس کنتاکت قابلیت نصب در محیطهای EX را نیز دارا هستند.

منابع تغذیه مینی MINI-PS با عرض کم برای صرفه جوئی در فضای تابلو بیشتر قابلیت‌های سری کوئینت فونیکس کنتاکت را دارا هستند و تفاوت آنها در محدوده ولتاژ و جریان خروجی می باشد.

این منبع تغذیه در ابعاد کوچکتر امکان استفاده در تابلوهایی با اندازه کوچک را فراهم می‌کند. لازم به ذکر است این منابع فقط برای ورودی‌های تک فاز طراحی میشوند.

این منابع تغذیه با امکان دریافت ورودی AC در دوحالت تکفاز و سه فاز طراحی میشوند.

درحالت ورودی سه فاز درصورت قطع یک فاز اختلالی در عملکرد سیستم به وجود نمی آید و منبع تغذیه با دوفاز به کار خود ادامه خواهد داد.

ولتاژ خروجی این منبع تغذیه توسط پتانسیومتر قابل تغییر می‌باشد. امکان موازی شدن به منظور ارتقاء قابلیت اطمینان و یا افزایش جریان خروجی از دیگر قابلیتهای منبع تغذیه تریو فونیکس کنتاکت می باشد.

این نوع از منابع تغذیه قیمت بسیار مناسب تری نسبت به سری کوئینت فونیکس کنتاکت داشته و در کاربردهای رایج صنعتی بسیار مقرون به صرفه هستند.

منبع تغذیه فونیکس

4-3# منبع تغذیه S8VK-C

کیفیت بالا و انعطاف پذیری از ویژگی‌های بارز منبع تغذیه امرن S8VK-C می‌باشند.

این نوع از محصولات امرن، برای محیط‌هایی که از دمای ۲۵- تا ۶۰ درجه سانتی گراد برخوردار هستند، انتخاب مناسبی می‌باشند. محدوده توان منبع تغذیه S8VK-C از ۶۰ تا ۴۸۰ وات است.

منبع تغذیه S8VK

4# قیمت منبع تغذیه امرن

قیمت منبع تغذیه امرن متغیر است و به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

این مورد که منبع تغذیه با توجه به نیاز شما چه کارایی و در کجا قرار میگیرد میتواند بر روی قیمت این محصول تاثیر بگذارد.

تا به امروز عوامل زیادی در خرید یک محصول تاثیرگذاری بوده مثلا قیمت یک محصول یکی از عواملی است که بازار تحت تاثیر مستقیم آن قرار دارد. منبع تغذیه Omron نیز از این عوامل دور نبوده و تحت تاثیر است.

بهتر است برای خرید انواع منبع تغذیه امرن با مشاورین مجموعه آلینداس  به صورت رایگان صحبت کرده و بسته به نیاز خود محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

5# کاربرد منبع تغذیه Omron

منبع تغذیه امرن کاربردهای بسیاری در ساخت دستگاه‌های مختلف دارد.

هر دستگاه نیاز به منبع تغذیه مخصوص خود را دارد به همین خاطر در هنگام خرید باید دقت کنید تا بتوانید منبع تغذیه مناسب دستگاه خود را بخرید. در غیر اینصورت دستگاه شما بدون استفاده خواهد ماند.

با ما همراه باشید تا در ادامه با کاربردهای مهم این محصول آشنا شوید.

منبع تغذیه امرن انرژی را ذخیره میکند. در زمان قطع انرژی در یک مولد از انرژی های ذخیر شده میتوان استفاد کرد.

قیمت مناسب این محصول و کیفیت بالای آن باعث فروش و طرفداران زیادی شده.

معمولا فعالیت هایی مانند رشته های مهندسی برق به یک منبع تغذیه برای کار خود نیاز دارند. با استفاده از منبع تغذیه های امرن میتوانیم انرژی مدارهای الکتریکی را تامین کنیم.

منابع تغذیه را می‌توان در موارد زیر مورد استفاده قرار داد:

  • بخواهید جریان تنظیم شده را محدود کنید
  • هنگام خطای الکتریکی میتوان جریان را قطع کردکاربرد منبع تغذیه امرن

 

6# فروش منبع تغذیه امرن

شرکت امرن یکی ازتولید کنندگان تجهیزات و سیستم های اتوماسیون است و نمایندگی های زیادی را زیر پوشش خود دارد که محصولات امرن را در سرتاسر دنیا در کمترین زمان به دست کاربران میرسانند.

یکی از محصولاتی که در شرکت(Omron) طرفداران زیادی را به خود جلب کرده منبع تغذیه امرن است.

نمایندگی هایی که در ابتدا کار خود را با امرن شروع کردند کشورهایی از جمله اروپا، آمریکا، آسیا و اقیانوسینه، آفریقا، ژاپن و چین بودند.

هنگامی که Omron این نمایندگی ها در مناطق مختلف را ایجاد کرد به دلیل تنوع زیاد محصولات ممکن است در هر منطقه چندین نمایندگی امرن وجود داشته باشد.

7# خرید منبع تغذیه امرن

تا اینجا با برخی از انواع منبع تغذیه Omron و کاربرد‌های آن‌ها آشنا شدید. اگر هم اکنون قصد خرید یک منبع تغذیه برای سیستم‌های صنعتی و یا خانگی خود را دارید بهتر است ابتدا نوع مناسب آن را انتخاب کرده و سپس قسمت به روز محصول را چک کنید و از نمایندگی‌های معتبر امرن خرید نمایید.

استفاده از یک منبع تغذیه اهمیت بسیاری بالایی برای سیستم‌هایی که با جریان برق کار می‌کنند دارد و باید در صورت نیاز حتما این دستگاه را خریداری نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *